ניווט באתר > מרכז קהילתי חרצית > דף הבית > הרצאה: מכיכר השבת להר הרצל

קיצורי דרך בחברה העירונית

הרצאה: מכיכר השבת להר הרצל

מידע כללי

מכיכר השבת להר הרצל.
יהודה משי זהב מגיע למרכז קהילתי 'חרצית' להרצאה על החברה החרדית והיחסים המורכבים עם החברה הישראלית.


מי שהחל כפעיל בולט בעדה החרדית, עשה מהפך בחייו: יהודה משי זהב נולד וגדל בשכונת מאה שערים, דור 11 בירושלים. בצעירותו בלט בפעולות מחאה נגד מדינת ישראל ומוסדותיה.

בין שאר מוסדות המדינה, בוצעו פעולות גם כנגד אנשי המכון לרפואה משפטית ואחרים. משי זהב גם היה עורך ביטאונה של העדה החרדית "העדה". עם השנים שינה משי זהב את דעותיו מקצה לקצה.

משי זהב הוא העומד מאחורי הקמת ארגון זק"א בשנת 1989 , המונה כיום כ-3500 מתנדבים הפרוסים בארץ ובעולם ועוסקים בכל שעה באיתור, חילוץ, הצלה וכמובן, במקרים קשים של אבדן חיים, מאומנים המתנדבים בטיפול בקורבנות, בשמירה על כבודם והבאתם לקבר ישראל.

בתפקידו כיו"ר זק"א פועל משי זהב לפיוס בין דתיים לחילונים. בימי מלחמת לבנון השנייה היה מעורב בארגון ההתנדבות "ישראל ביחד " ובמהלך מבצע צוק איתן מתח ביקורת על ההנהגה החרדית שאינה משתתפת בהלוויות חיילי צה"ל ואינה מנחמת את המשפחות השכולות.

בשנת 2003 הדליק משואה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, כשהכרזתו "לתפארת מדינת ישראל" סימלה את המפנה החד שעבר. יהודה משי זהב החל לפעול מאחורי הקלעים כגורם ומתווך משפיע בכל הקשור לאחדות ולאיחוי הקרעים בעם, תחת הכובע השני של זק"א בראשי תיבות של: זה קירוב אחים.

ארגון זק"א על פעילותו הענפה והברוכה קיבל את ההכרה וההוקרה של כל חלקי העם כארגון שמצליח לגשר על הפערים והמחלוקות, ולכן הארגון חרט על דגלו את הערך המוסף של: אחדות העם כחלק ממטרות הארגון, תוך כדי ניצול ההוקרה וההערכה של חלקי העם לפעילות למען עם ישראל בארץ ובעולם, בשגרה כבחירום. מבחינת מ"עז יצא מתוק" גם בתוך כל סאת הצרות של עם ישראל, החליט משי זהב לנצל את נקודת האור בקצה המנהרה לקירוב לבבות ואיחוד כל חלקי העם, באמונתו שרק כך נוכל להיות חסינים ומוגנים מכל הצרים עלינו, כי כוחנו באחדותנו.

ארגון זק"א הוכר לאחרונה כגוף משקיף ויועץ לאו"ם, הישג בו זוכים ארגונים מצטיינים העומדים בסטנדרטים בינלאומיים קפדניים. שניים מבניו התגייסו לשירות קרבי(אחד מהם בחטיבת הצנחנים) בצה"ל והצעיר בבניו עומד לפני גיוס אף הוא. בשנת 2003 הדליק משי זהב משואה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, כשהכרזתו "לתפארת מדינת ישראל" סימלה יותר מכל את המפנה החד שעבר.

 

עוד דברים שאתם לא יודעים על יהודה משי זהב: בעל רישיון טיס והכשרות והסמכה בצניחה, צלילה, סנפלינג, דאונים, וקרטה. על התקופה בה סערה המדינה בשל הויכוח הציבורי הסוער על שמירת השבת אמר יהודה, "הערכים שלנו הם מעל לכל מחלוקת .אנו נמצאים בתקופה בה השימוש בערכים היהודיים שלנו: דת, גיור, שבת , לאום, זהות, צבא, וכו'... מהווים חומר בעירה פוליטי וחומר צהוב למהדורות החדשות למיניהם. עצוב ששכחנו שהנושאים החשובים הללו שהם היסוד שלנו כעם עתיק ששמר על זהותו אלפי שנים, לא הולכים יד ביד עם מחלוקת מפלגת ! הם נועדו לאחד ולא להפריד, נועדו לכבד ולא לרמוס, לאהבה, סובלנות ואיפוק ולא לשנאה." יהודה, המדבר בגלוי לב ובפתיחות על כל נושא ואינו נוהג להסתיר את דעותיו התייחס גם לחוק הלאום באמרו, "חוק הלאום שעבר בכנסת הוא חוק חשוב המקבע את מה שכולנו כבר יודעים...לחוקק חוק שמדינת ישראל וארץ ישראל היא הבית של העם היהודי, זה כמו לחוקק חוק שהשמש תזרח בצהרים ותשקע בלילה.

לפעמים נראה שישנם מיעוט שרוצה לשכוח מהו המקום הזה שאנו חיים בו ומהם המשמעויות ההיסטוריות והעתידיות שלו כלפי עם ישראל בפרט וכלפי העולם בכלל. גאה להיות יהודי ישראלי ציוני בארצו."

בהרצאה "מכיכר השבת להר הרצל" יהודה משי זהב יספר במפגש על עצמו, המקום ממנו בא, ועל הדרך האישית שעשה מאז ועד היום, על המאורעות אותם חווה ועל הקמת זק"א, על הארגון, המתנדבים וההתמודדות המנטלית עם המשימה המורכבת, על מרקם החברה הישראלית והשינויים שהיא עוברת, על התנדבות, נתינה, וחסד.

השאלות שעולות בשיחה בונות אותה ולמרות הנושאים הקשים העולים במהלכה, שמור מקום גם להומור מעט שחור ולאופטימיות!

 

יום שלישי, 6.11 בשעה 19:00, מרכז קהילתי 'חרצית', שד' הפרחים 18, אשדוד.

20 ש"ח בלבד כחלק ממיזם הפנאי 'התושב במרכז הקהילתי'.

למידע והזמנות:08-8542830

 

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
06/11/2018
כ"ח חשון התשע"ט
שלישי
19:00
מרכז קהילתי חרצית 20 לפרטים נוספים יש לפנות בטלפון:
08-8553949