ניווט באתר > מרכז קהילתי חרצית > דף הבית > הרצאה מרתקת עם דניאל בן סימון במרכז קהילתי 'חרצית'

קיצורי דרך בחברה העירונית

הרצאה מרתקת עם דניאל בן סימון במרכז קהילתי 'חרצית'

מידע כללי

 

ישראל 2018 אתגרים חדשים

הרצאה מרתקת עם דניאל בן סימון במרכז קהילתי 'חרצית'.

 

עיתונאי וחבר כנסת לשעבר, זוכה פרס סוקולוב לעיתונאים מצטיינים. מרצה על הנושאים עליהם כתב רבות הן בעיתונות והן בספרים שפרסם: המוסלמים בצרפת, יחסי מוסלמים ויהודים בצרפת, על הפריפריה במדינת ישראל, ועל המעבר מתחום העיתונאות לפוליטיקה. דניאל בן סימון הרהוט יגיע למרכז קהילתי 'חרצית' להרצאה אודות 'ישראל 2018 אתגרים חדשים': האם האתגרים ישפרו את חיינו בצורה משמעותית בתחום הכלכלי , הדתי והערכי. בן סימון נולד בשנת 1954 בעיר מקנס שבמרוקו. בהיותו בן 16 עלה לישראל במסגרת עליית הנוער. בצה"ל שירת בחטיבת גולני. לאחר שחרורו מצה"ל החל בלימודי מדעי המדינה וסוציולוגיה באוניברסיטת חיפה שם גם שימש כיושב ראש אגודת הסטודנטים.

לאחר נישואיו בשנת 1981 נסע ללמוד את התואר השני שלו באוניברסיטת בוסטון וחזר לאחר 3 שנים ארצה. את תחילת דרכו העיתונאית התחיל דניאל בן סימון בעיתון "דבר", שם תפקד ככתב מדיני ופרלמנטרי עד סגירת העיתון בשנת 1996. לאחר מכן עבר דניאל בן סימון לכתוב בעיתון הארץ. במסגרת עבודתו ב"הארץ" הרבה לכתוב על הפריפריה החברתית ועיירות הפיתוח, ועל כך זכה דניאל בן סימון בפרס סוקולוב בשנת 2004. בראשית שנות ה- 2000, בעקבות פריצתה של האינתיפאדה השנייה, נשלח דניאל בן סימון לסקר את הקהילות היהודיות בחו"ל ולעקוב אחר פגיעותיהן בעקבות ההתלקחות כאן בישראל. דניאל בן סימון התמקד בעיקר בצרפת בגלל הפגיעות התכופות ביהודים שגרמו לרבים מהם לעזוב ולעלות לישראל. הסיקור האינטנסיבי של היהודים בתפוצות ובעיקר בצרפת הוליד מאות רשימות וספר שיצא לאור ב- 2007.

"נשיכה צרפתית – סיפורה של חרדה יהודית" הספר מגולל את סיפור היחסים האינטימיים בין יהודים למוסלמים אשר התהפכו ליחסים קרים של עויינות וחשדנות. עבודתו העיתונאית של דניאל בן סימון נפסקה ב-2008 עת הצטרפותו למפלגת העבודה. בשנת 2009 נבחר מטעם המפלגה לכנסת ה-18 בה היה חבר במשך 4 שנים. בימים אלו יוצא ספרו החמישי של דניאל, השוזר התנסויות של עולה חדש עם סיפורה של המדינה.

יום שלישי,6.2.18, בשעה 19:00, מרכז קהילתי 'חרצית'(רובע ח'), שד' הפרחים 18, אשדוד.

להזמנות:08-8542830

 

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
06/03/2018
י"ט אדר התשע"ח
שלישי
19:00
מרכז קהילתי חרצית 20 לפרטים נוספים יש לפנות בטלפון:
08-8553949